ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
نوع خبر 
 
 
پایان سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین با معرفی برترین‌ها

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین عصر امروز چهارشنبه به کار خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست پروفسور David Richard Lentze از دانشگاه نیوبرانسویک کانادا به بررسی توسعه معدنکاری در کانادا پرداخت.

در ادامه دکتر منوچهر قرشی دبیر علمی سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین به ارائه گزارشی پیرامون چگونگی برگزاری این کنگره در تهران و 12 مرکز استانی پرداخت و از این کنگره به عنوان سرآغازی برای ادامه برگزاری چنین نشست‌های در بُعد گسترده‌تر در سال‌های بعدی یاد کرد.

اهدای لوح تقدیر به برترین‌های سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین بخش بعدی این نشست بود که در بخش کتاب برتر(تالیف)، کتاب آنالیز رشد و توسعه شکاف هیدرولیکی در مخازن شکاف‌دار نوشته آقایان جابر طاهری شکیب، عبدالوحید قادری وحسین جلالی‌فر، کتاب زمین‌شناسی دریایی خلیج‌فارس نوشته راضیه لک، رضا بهبهانی و نادرچنانی، کتاب روشهای تهیه و کاربرد نقشه‌های زمین‌شناسی و معدنی نوشته علی امامعلی‌پور، کتاب اصول مهندسی ساحل نوشته غلامرضا خانلری و یاسین عبدی‌لر، کتاب روش‌های تجزیه نمونه‌های معدنی نوشته احمد خاکزاد و پیمان افضل و کتاب زمین‌شناسی زیست محیطی عناصر کمیاب در خاک نوشته سید علی مظهری، علیرضا مظلومی بجستانی، رضا شریفیان عطار از سوی هیات داوران انتخاب و معرفی شدند.

همچنین کتاب خطرات زمین‌شناسی راهنمای صحرایی برای مهندسان ژئوتکنیک نوشته محمدحسین قبادی، آرزو قبادی و صادق قبادی، کتاب دو جلدی مبانی پترولوژی آذرین و دگرگونی نوشته محمد ولی ولی‌زاده، فرهاد شیخی و زهره اعلمی‌نیا، کتاب راهنمای کاربردی ریزساختار سنگ نوشته منیره خیرخواه، کتاب زمین‌شناسی مخازن کربناته نوشته محمدرضا کمالی و سمیه پرهام کتاب‌های منتخب در بخش ترجمه معرفی شدند.

در بخش کتاب‌های ویژه از کتاب سرزمین پارس نوشته سیدهادی میرمحمد میگونی تقدیر شد و در بخش اطلس‌ها نیز اطلس رسوبات و سنگ‌های رسوبی تخریبی نوشته سعید رضائیان لنگرودی، حسین طلبی‌زاده و راضیه لک و همچنین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران نوشته علیرضا امری‌ کاظمی از سوی هیات داوران انتخاب و معرفی شدند.

این گزارش می‌افزاید، در بخش مسابقه نمونه کانی و سنگ نیز نمونه‌های ارسال شده از سوی نازیلا احمدی و مرضیه کاظمی نیز موفق به دریافت جوایز برتر شدند.

در بخش مسابقه عکس از مجموع 1100 قطعه عکس دریافت شده، 120 قطعه عکس به نمایشگاه راه یافتند که عکس‌های منتخب طی روزهای  27 بهمن تا 30 بهمن در نمایشگاه‌های سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین به نمایش درآمد. هیات داوران مسابقه، 10 عکس را بر اساس معیارهای هنری‏‌، علمی و نوآوری به عنوان عکس‌های برتر انتخاب شدند. که بر همین اساس عکس‌های ارسال شده از سوی رحمان عباسپور، سیامک محمودی سیوندی و سعید افسری‌فرد به عنوان عکس‌های اول تا سوم انتخاب و معرفی شدند. همچنین عکس‌های مجید زراوندی، شیما مفید، نازنین بدری، شهرام نواواجاری، سعید جباری، علی‌اکبر جعفری احمدی‌آبادی، ابراهیم فاضل ولی‌پور به عنوان 7 عکس برتر معرفی معرفی شدند.

همچنین از یک عکس که بیشترین رای بازدیدکنندگان نمایشگاه‌های سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین را به خود اختصاص داد تقدیر شد که این جایزه به اثر مرضیه کاظمی تعلق گرفت.

 

 


چهارشنبه 30 بهمن 1392  20:20:48

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 30 شهريور 1397  12:14:8
تعداد بازديد از اين خبر : 2754
Copyright 2010 GSI Congress
مقالات پذیرفته شده    |    کتاب برتر    |    دانلود پوستر    |    دانلود مقالات سی و دومین گردهمائی علوم زمین
انتخاب وب سایت مورد نظر :