ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
نوع خبر 
 
 
سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با رویکرد اکتشاف کانسارهای پنهان

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با رویکرد اکتشاف کانسارهای پنهان صبح امروز ساعت 8:30 در کرمان آغاز به کار کرد. در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی مهندس علی رشیدی رییس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی کرمان و دبیر اجرایی گردهمایی ضمن عرض خیر مقدم به حاضران با بیان تاریخچه ای از برگزاری گردهمایی علوم زمین توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اهداف ویژه دوره سی و دوم گردهمایی را تشریح نمودند. ایشان در ادامه گزارشی از روند شکل گیری و فعالیت های مرکز کرمان را ارائه و خواستار حمایت ویژه مسوولان استان از این مرکز گردیدند.

در ادامه آقای دکتر مهدی هنرمند دبیر علمی رویکرد در گزارشی روند فراخوان گردهمایی ، دریافت مقلات و داوری های انجام گرفته را ارائه نمودند. وی تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه را 59 مورد اعلام کرد که 20 مورد جهت سخنرانی و 23 مورد جهت ارائه پوستری انتخاب گردیدند. همچنین 23 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور داوری علمی مقالات را بر عهده داشته اند.

در ادامه آقای دکتر حسین مهرابی معاون دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان طی سخنانی با تاکید بر حرکت پرشتاب اقتصاد استان کرمان از کشاورزی به معدن و صنایع معدنی ، با توجه به ظرفیت های فوق العاده معدنی استان کرمان موانع و محدودیت های سرمایه گذاری در این بخش را به طور اجمال مورد بررسی قرار داد.

آقای دکتر تکلوزاده معاون برنامه ریزی استاندار کرمان به عنوان سخنران بعدی مراسم افتتاحیه با اشاره به ظرفیت های فوق العاده معدنی استان کرمان ضمن تشکر از تلاش دست اندرکاران برگزاری گردهمایی ، با اشاره به مناطق گسترده ای از استان کرمان که تاکنون مورد کاوش های اکتشافی قرار نگرفته است خواستار توجه ویژه و توسعه فعالیت های اکتشافی در مناطق کویری و دشت های استان کرمان به منظور شناسایی ظرفیت های معدنی پنهان در این مناطق گردید.

 در ادامه آقای دکتر حجت الله رنجبر استاد بخش معدن دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان سخنران کلیدی کاربرد داده های ماهواره ای و سنجش از دور در اکتشاف کانسارهای پنهان را ارائه نمودند.

در ادامه مقالات انتخابی به عنوان سخنرانی طبق برنامه ریزی قبلی در دو سالن ارائه گردیدند. ارائه مقالات تا ساعت 17 ادامه داشت. این گردهمایی که با استقبال بسیار خوب اساتید و دانشجویان و فعالان بخش معدن استان کرمان روبرو گردید فردا  نیز با برگزاری کارگاه های آموزشی برنامه ریزی شده ادامه می یابد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
سه شنبه 29 بهمن 1392  16:44:37

آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 29 شهريور 1397  15:15:31
تعداد بازديد از اين خبر : 2414
Copyright 2010 GSI Congress
مقالات پذیرفته شده    |    کتاب برتر    |    دانلود پوستر    |    دانلود مقالات سی و دومین گردهمائی علوم زمین
انتخاب وب سایت مورد نظر :