ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
نوع خبر 
 
 
فعالیت کرمان در اکتشاف کانسارهای پنهان معدنی
علی رشیدی در همایش علوم تخصصی زمین ایران، با اشاره به اینکه کرمان بهشت معادن است، اظهارکرد:در استان کرمان در کنار ذخایر معدنی در حوزه دانشگاهی نیز اساتیدی فعالیت می‌کنند که در حوزه معدن مطرح هستند.

وی بیان کرد:دانش بسیار خوبی در بخش معدن در استان وجود دارد و دانشجویان و دانش پژوهان زیادی در این حوزه در کرمان به فعالیت‌های تحقیقاتی می‌پردازند.
رشیدی با اشاره به اینکه داوری مقالات رسیده به این همایش توسط اساتید زمین شناسی کشور انجام شده است گفت: چهار ماه تلاش شبانه روزی برای برگزاری این همایش در کرمان انجام شده است.

دبیر اجرایی همایش زمین شناسی کرمان تصریح کرد:سازمان اکتشاف معدنی و زمین شناسی کشور 32سال قبل اولین دفتر منطقه خود را در کرمان تاسیس کرد.

وی خاطرنشان کرد:این دفتر منطقه‌ای در این مدت تولیدات ارزشمندی در قالب نقشه و اکتشافات زمین شناسی منتشر کرده است.

رشیدی با تاکید بر اینکه سرمایه‌های مادی و معنوی این مرکز در این مدت صرف نگهداری از گنجینه‌های علوم زمین شده است،تصریح کرد: اگر این مسئله در میان نبود می‌شد این هزینه‌ها را صرف هزاران مقاله و گزارش علمی کرد.

رئیس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی کرمان گفت: برگزاری این گونه همایش‌ها پیوند بین متخصصان علوم زمین و اساتید این علم را بیشتر و راهکارهای زیادی برای رفع چالش‌های پیش رو در زمین شناسی ارائه می‌کند.

رشیدی خاطرنشان کرد: از جمله چالش‌هایی که به زمین شناسی ارتباط دارند، آب، منابع انرژی، مواد معدنی و مخاطرات زمین شناسی هستند که در هر استانی به عنوان زیربنای توسعه محسوب می‌شوند.
سه شنبه 29 بهمن 1392  12:44:44

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 30 شهريور 1397  10:27:43
تعداد بازديد از اين خبر : 2859
Copyright 2010 GSI Congress
مقالات پذیرفته شده    |    کتاب برتر    |    دانلود پوستر    |    دانلود مقالات سی و دومین گردهمائی علوم زمین
انتخاب وب سایت مورد نظر :