ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
نوع خبر 
 
 
کنگره معدن فرصتی برای همکاری دانشمندان ایرانی و آمریکایی
به گزارش ماین نیوز، فیلیپ میکلین، در سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم زمین گفت: مدیریت منابع آبی به ویژه دریاچه‌ها و رودخانه‌ها حوزه‌ای است که ما علاقه‌مندیم در این کنگره به آن پرداخته شود. وی در ادامه توضیحاتی در خصوص پنج دریاچه بزرگ پیرامون ایالت میشیگان داد و گفت: یکی از پنج دریاچه مذکور در خاک آمریکا واقع است و چهار دریاچه دیگر بین آمریکا و کانادا جریان دارد و برنامه‌های مدیریت این عرصه‌های آبی با همکاری دو کشور صورت می‌گیرد.

این متخصص آمریکایی خاطرنشان کرد: ظرفیت این دریاچه‌ها بالغ بر 22 هزار و 966 مترمکعب است و منبع عمده تامین آب شیرین جمعیت 40 میلیون نفری پیرامون آن است که 30 درصد جمعیت کانادا و 10 درصد جمعیت آمریکا را پوشش می‌دهد.

میکلین، جمعیت انبوه آبزیان این دریاچه‌های بزرگ، وجود گونه‌های مهاجم ماهیان، انواع سموم و آلاینده‌ها، گسترش مناطق ساحلی و نابودی زیستگاه حیوانات را از جدی‌ترین معضلات این دریاچه‌ها عنوان کرد. وی تاثیر منفی تغییرات اقلیمی زمین در افزایش تبخیر و کاهش سطح آب دریاچه‌ها را یادآور شد و گفت: آلودگی آب دریاچه‌ها طی 40 تا 50 سال اخیر با اقداماتی که در آمریکا و کانادا انجام شده کاهش یافته و میزان فسفر ناشی از وارد شدن بقایای شوینده‌ها کاهش یافته است.
سه شنبه 29 بهمن 1392  12:37:34
منبع : ماین نیوز

آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 1 مهر 1397  3:41:13
تعداد بازديد از اين خبر : 4756
Copyright 2010 GSI Congress
مقالات پذیرفته شده    |    کتاب برتر    |    دانلود پوستر    |    دانلود مقالات سی و دومین گردهمائی علوم زمین
انتخاب وب سایت مورد نظر :