ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
نوع خبر 
 
 
نخستین کنگره بین المللی علوم زمین در تالار حکمت دانشگاه گیلان آغاز به کار کرد.


رشت- مرکز پژوهشهای زمین شناسی و اکتشافی گیلان- سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی علوم زمین با رویکرد سه محور زمین شناسی پزشکی، کشاورزی و زیست محیطی روز دوشنبه مورخه 28/11/1392 در استان گیلان آغاز به کار کرد .

در این کنگره ، 22 کارگاه تخصصی علوم زمین از امروز لغایت سی ام بهمن ماه جاری همزمان با 10 مرکز استان دیگر برگزار می شود .

ارائه مقالات و کارگاه های آموزشی با توجه به توانمندی های گیلان در سه محور زمین شناسی پزشکی ، کشاورزی و زیست محیطی در محل سازمان مدیریت بحران استان در 3 سالن شماره 1، شماره 2 و شماره 3 واقع در میدان گیل ، کیلومتر پنج جاده رشت به تهران ، بعد از لشکر 16 قدس برگزار می شود .

در ابتدا در سالن همایش تالار حکمت نماینده عالی دولت در گیلان جناب آقای دکترمحمد علی نجفی با اشاره به اهمیت علوم زمین گفت : مطالعات زمین شناسی در برنامه ریزی و اجرای طرح های عمرانی استان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد .

وی ابراز امیدواری کرد ؛ با همکاری نهادهای اجرایی و علمی بتوان با استفاده از علوم زمین شناسی در طرح های عمرانی و کمک به پیشگیری از خطرات و کاهش آسیب های طبیعی در جهت توسعه پایدار استان گام های مهمی برداشت .

ˈعلی درویش زادهˈ چهره ماندگار زمین شناسی کشور عصر دوشنبه در این کنگره اظهار کرد : کشور ما در نوار بیابانی و در چند قدمی بحران آب قرار دارد که محیط زیست و زندگی انسان ها را تهدید می کند .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان جناب آقای دکتر علی منتظری از استخراج سالانه هشت میلیون تن مواد معدنی از معادن استان خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره بین المللی علوم زمین در گیلان توجه به مباحث کشاورزی ، زیست محیطی و پزشکی در این کنگره را بسیار مهم خواند و گفت : این کنگره گامی مهم در راستای نهادینه شدن توجه به این موضوعات در دستگاه های اجرایی و ایجاد تحولات مهم در کشور و استان است .

مهندس " فرح رحمانی" دبیر علمی همایش اظهار کرد : وجود منابع غنی آب به ویژه آبهای سطحی و تاثیر پذیری این منابع از آلودگی های محیطی، وجود تالاب های عظیم از جمله تالاب انزلی و امیر کلایه به عنوان اکوسیستم های زیست جانداران جهت مطالعات جانور شناختی، گیاه شناختی و زیست محیطی و میکروبیولوژی، وجود چشمه های آب گرم و معدنی و سطح ایستابی بالا در استان گیلان از دیگر مواردی است که انجام پژوهش برای تاثیر این عوامل روی سلامت انسان را الزامی می سازد.

دبیر علمی زمین شناسی کشاورزی با اشاره به افزایش جمعیت در کشور متذکر شد : تولید محصولات با کیفیت و به جا و متناسب با ظرفیت آبهای زیرزمینی باید در بخش کشاورزی مد نظر قرار گیرد.


رضایی تصریح کرد: زمین شناسی کشاورزی بیانگر ارتباط کمی و کیفی آب، خاک و کشاورزی هر منطقه با خصوصیات زمین شناسی و اقلیمی آن ناحیه و در واقع نقطه ای کلیدی برای اقتصاد مناطق مختلف است .

 

در پایان سرکار خانم دکتر گیاهچی مدیر مرکز پژوهشهای زمین شناسی و اکتشافی گیلان ضمن تشکر و قددرانی از تمامی مدیران اجرایی، دست اندرکاران مسئولین برگزاری، کمیته اجرایی و دبیران علمی همایش، با تنظیم ارائه بیانیه و شعار همایش با عنوان " فناوری دانش محور کلید توسعه سلام، تولیدات و حفظ منابع ملی" به سخن پایانی در مراسم افتتاحیه عنوان کردند.

 

 جهت مشاهده آلبوم تصاویر اینجا کلیک کنیددوشنبه 28 بهمن 1392  9:8:20

آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  11:23:10
تعداد بازديد از اين خبر : 4136
Copyright 2010 GSI Congress
مقالات پذیرفته شده    |    کتاب برتر    |    دانلود پوستر    |    دانلود مقالات سی و دومین گردهمائی علوم زمین
انتخاب وب سایت مورد نظر :